Novinky – Vystavenie faktúr, Výpis pohybov na účte vo formáte PDF, Vyťažovanie faktúr s rôznymi sadzbami DPH a ďalšie

Novinky v Doklado - Vystavenie faktúr, Výpis pohybov na účte vo formáte PDF, Vyťažovanie faktúr s rôznymi sadzbami DPH a ďalšie

V Doklado máme ďalšie novinky, ktoré sa oplatí vyskúšať. Aké funkcie pribudli?

Vystavenie faktúr

Vystavte faktúry rýchlo a jednoducho priamo v Doklado. Takto vystavené faktúry, dobropisy a ťarchopisy sa automaticky nahrajú medzi Vystavené faktúry vo vašej firme s možnosťou uloženia do PDF alebo zaslania mailom.

Možnosť Vystaviť faktúru sa nachádza v sekcii Vystavené faktúry pod ikonkou “+”.

Doklado - Vystavenie faktúr

Faktúry vystavíte veľmi jednoducho. Stačí vyplniť všetky potrebné údaje (môžete pridať aj účtovné nastavenia) a vytvorenú faktúru Uložiť alebo Uložiť a stiahnuť ako PDF.

Doklado - Nová faktúra

Podrobný návod k Vystaveniu faktúr nájdete TU.

Výpis pohybov na účte vo formáte PDF

Z pripojeného bankového účtu v Doklado môžete stiahnuť mesačné výpisy, týždenné výpisy alebo výpisy vlastného rozsahu, okrem SEPA XML, už aj v PDF formáte.

Doklado - Bankový výpis v PDF

Výpis pohybov na účte v Doklado nájdete v sekcii Banka, časť Výpisy. V každom riadku výpisu po kliknutí na tlačidlo Stiahnuť uvidíte možnosti formátu SEPA XML alebo PDF. Výpisy môžete stiahnuť aj podľa návodu.

Rozšírený zoznam podporovaných bánk v Doklado

V Doklado už môžete okrem účtov slovenských bánk Tatra banka, ČSOB SK, Fio banka, Raiffeisen banka, Slovenská sporiteľňa, Unicredit Bank SK a VÚB banka pripojiť aj české banky: Air Bank a.s., Česká spořitelna a.s., Fio banka CZ, Komerční banka a.s., Unicredit Bank CZ.

Doklado - Podporované banky

Doklado umožňuje jednoduché párovanie bankových účtov až 7 slovenských a 5 českých bánk s využitím služieb Tatrabanka Premium API (PSD2).

Vyťažovanie faktúr s rôznymi sadzbami DPH

Odteraz môžete na vyťaženej faktúre v Doklado pri každej položke upraviť sadzbu DPH. Okrem štandardnej dane 10% a 20% môžete pridať aj inú sadzbu.

Doklado - Rôzne sadzby DPH

Sadzby DPH upravíte pri faktúre v časti Čiastka a DPH – kliknite na tlačidlo Rozšírené položky. Zobrazia sa vám ďalšie možnosti aj zaškrtávacie políčko Upraviť sadzby. Po zaškrtnutí políčka Upraviť sadzby budete môcť upraviť sadzby DPH.

Hromadná akcia pre nastavenie Strediská, Zákazky, Činnosti v zozname dokladov

V zozname dokladov (Bločky, Prijaté faktúry, Vystavené faktúry) už môžete k dokladom hromadne pridať aj Nákladové stredisko, Zákazky a Činnosti.

Doklado - Hromadná akcia pre nastavenie Strediská, Zákazky, Činnosti

Stačí označiť doklady, ktoré chcete upraviť – kliknúť na tlačidlo Hromadná akcia a z možností vybrať a priradiť vytvorené Nákladové stredisko, Zákazku alebo Činnosť.

Ešte nepoužívate Doklado?

Všetky funkcie Doklado si môžete vyskúšať na 30 dní zadarmo na www.doklado.sk. A to ako začať s Doklado si prečítate v našom článku.

Bezplatná konzultácia

Dohodnite si s nami bezplatnú konzultáciu, na ktorej vám radi predstavíme používanie a funkcie aplikácie Doklado. Napíšte nám na info@doklado.sk, zavolajte na 0908 871 719 alebo si rezervujte online konzultáciu na našej stránke.

Návrat hore
Scroll to Top

Vyskúšajte všetky funkcie Doklado
na 30 dní zadarmo

Podrobné návody ku každej bráne nájdete priamo
v Konvertore.