Peter Šopinec z Highgate Accounting s.r.o. – O digitalizácii účtovníctva s využitím Doklado

O digitalizácii účtovníctva s využitím Doklado

Dobrý deň, moje meno je Peter Šopinec a pracujem v spoločnosti Highgate Accounting s.r.o., ktorá poskytuje klientom externé vedenie účtovníctva, daňové poradenstvo, poradenstvo v rámci optimalizácie. Pod jednou strechou s nami pôsobí aj právna kancelária Highgate Law & tax, čo vytvára zaujímavé spojenie pri poskytovaní komplexného servisu v rámci daní, práva aj účtovníctva. Na trhu pôsobíme viac ako 5 rokov v rámci ktorých sme spracovávali účtovníctvo alebo daňovo optimalizovali a radili spoločnostiam Bolt, eyerim, slovensko.digital. Posledné tri roky sa našej právnej kancelárii podarilo získať ocenenia v súťaži Právnická firma roka, ktorú organizuje týždenník TREND v spolupráci s epravo.sk.

Efektivita v poskytovaní služieb

Chceme byť v poskytovaní služieb efektívni. Ak nejakú činnosť vie zvládnuť robot/umelá inteligencia s menším počtom chýb a za kratší čas, bola by hlúposť takéhoto robota nevyužiť. Preto hľadáme nástroj, aplikácie a riešenia, ako rýchlejšie a efektívnejšie spracovať dennú účtovnú agendu. Na druhej strane digitalizáciou znižujeme náklady na tlač a na archiváciu, šetríme miesto v kanceláriách, kde by za normálnych okolností boli skrine so šanónmi. V neposlednom rade je to aj prístupnosť k digitálnym úložiskám a vyhľadávanie jednotlivých dokladov je niekoľkonásobne flexibilnejšie ako prehrabávanie sa v šanónoch, ktoré máte uložené v archíve v pivnici.

Radšej investujeme čas do vzdelávania účtovníkov, do kvality našich poradenských služieb ako prepisovať údaje z faktúry do softvéru. Nehovorím, že aj to sa u nás nedeje, ale snažíme sa to minimalizovať.

Účtovníctvo s Doklado

Doklado je aplikácia, ktorá združuje viacero funkcionalít. Prioritne je však vyvíjaná pre potreby účtovníkov a preto sa budem viac venovať tej účtovnej stránke. Celý proces účtovníctva spočíva v prijatí dokladov a ich následnom zaúčtovaní – kde viete ušetriť podstatne veľa času. A je len na účtovníkovi, ako si nastaví spoluprácu s klientom. My preferujeme dvoj až trojstupňové zálohovanie, preto nám klienti priebežne ukladajú účtovné doklady do zdieľaného priečinka na našom serveri. S týmito dokladmi neskôr pracujeme práve cez aplikáciu Doklado, ktorá pomocou funkcie OCR (optical character recognition) vyťaží dáta z dokladov, ktoré už len jednoducho potvrdíte a viete poslať na zaúčtovanie do účtovného softvéru. Týmto procesom si vytvárame archív a zálohu účtovných dokladov. Čo tým ušetríme?

  • Lesy – netlačíme toľko papiera.
  • Čas – nemusíme sa s klientom fyzicky stretávať, prípadne nemusíme pre doklady chodiť ku klientovi (môžeme mať klientov z celého sveta, nakoľko nie je potreba sa fyzicky stretávať).
  • Náklady na archiváciu – skrine, šanóny, archivačné poplatky.
  • Ľudskú silu – vieme spracovať viac dokladov pri rovnakom počte účtovníkov.

Konvertor platobných brán

Tak ako som spomínal vyššie, Doklado má viacero funkcionalít. Pre nás je jednou z kľúčových funkcionalít práve Konvertor platobných brán a dobierkových listov. Pri rozmachu nakupovania cez internet sme Konvertor využívali najmä pre spoločnosti, ktoré prevádzkovali e-shopy. Predsa len zapísať desiatky tisíc platobných transakcií do účtovného softvéru nebolo možné realizovať manuálne. Preto sme hľadali partnera, ktorý bude schopný naprogramovať Konvertor a tak uľahčiť prácu nielen nám, ale aj ostatným účtovníkom. Aktuálne sledujeme trend, kedy aj spoločnosti, ktoré neprevádzkujú e-shop začínajú využívať bankové služby od zahraničných providerov (napríklad Revolut).

Obsluha Konvertora je veľmi jednoduchá a intuitívna (kto by však tápal, tak na stránke sú ku každej platobnej bráne manuály). Naši zamestnanci sa tejto funkcionalite nesmierne tešia, nakoľko im šetrí množstvo času.

Spolupráca s Doklado

So spoluprácou s Doklado som veľmi spokojný. Dlho sme hľadali partnera, ktorý vie flexibilne reagovať na naše potreby a požiadavky pri automatizovaní procesov a podporuje aj samotnú digitalizáciu účtovníctva. Doklado odporúčam hlavne pre účtovníkov, ktorí účtujú e-shopy, prípadne firmy s veľkým množstvom hotovostných dokladov a prijatých faktúr. Úspora času v takýchto prípadoch je markantná a zároveň sa znižuje chybovosť pri prepisovaní údajov.

Ak radšej pozeráte videá. Pozrite si videorozhovor.

Peter Šopinec
COO v spoločnosti Highgate Accounting s.r.o.

Návrat hore
Scroll to Top

Vyskúšajte všetky funkcie Doklado
na 30 dní zadarmo

Podrobné návody ku každej bráne nájdete priamo
v Konvertore.